Çin'deki Bir Gökdelenin Tepesindeki İnanılmaz Şelale

İnsanlar, doğanın en görkemli manzaralarından birini, şelaleleri görmek için çok uzaklara seyahat ediyorlar. Çin inşaat şirketi Guizhou Ludiya Emlak Yönetimi'nden biri bunu fırsata çevirmek istedi ve “Neden gökdelenimizin yanına bir şelale inşa etmiyoruz?” diye düşündü ve böylece dünyanın en uzun insan yapımı şelalesini yaptılar. Konuya bakıp bunun iyi bir fikir olup olmadığına siz karar verin.

Kassandra - Çatı Katı Olan İki Katlı Ev Tasarımı

  • 105 Kez okundu
  • Mimari
  • 0 Yorum

Çatı katına sahip iki katlı ev tasarımı Kassandra ile tanışın. Zemin kat ile ikinci katta 107 metrekare ve 30 metrekarelik kat alanları vardır. Bu tasarım, müstakil bir bina olarak tasarlanmıştır ve ayrıca garaj için bir yan güvenlik duvarı da inşa edilebilir. Oturum için minimum arsa genişliği 13 metre ve derinliği 15 metre olarak toplam 195 metrekare arsa alanına sahip olmalıdır. Bu arsa büyüklüğü ile sağ tarafta minimum çekme 1,5 metre, arkada 2 metre ve önde 2,2 metredir.

Yukarıdan Aşağıya (Top-Down) İnşaat Yöntemi

Geleneksel Bodrum kata yad katlara sahip olan bir bina genellikle aşağıdan yukarıya imalat yöntemi ile inşa edilir. Basit bir deyişle, inşaat aşaması alt yapının altından üst yapıya doğru uzanır. Devasa inşaat mühendisliği projeleri genellikle zaman ve çalışma alanı kısıtlamalarına sahiptir. Bu yüzden bu geleneksel imalat prosedürünün tersini takip ediyorlar. Buna “yukarıdan aşağıya inşaat yöntemi” diyorlar, yani yukarıdan aşağıya doğru imalat yapılıyor. Bu yöntemi çeşitli yönleriyle ve fotoğraflarla açıklamaya çalışacağım...